portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » AH28 » Forum » oferta PRESTIŻ
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

oferta PRESTIŻ

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
lannii 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 0:07
Posty: 27
Skąd: gdańska

PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 15:45    Temat postu: oferta PRESTIŻ

Żeby zdobyć kilka ważnych informacji skontaktowałam się jeszcze z firmą Prestiż i uzyskałam poniższe informacje.

1. Kwota za zarządzanie - mamy do wyboru, bez żadnego narzucania: -0,55 zł bez piwnic, 0,50 zł z piwnicami.


2. Koszty eksploatacyjne 0,80 zł.


3. Oferty ubezpieczenia przygotowuje broker na podstawie metrażu, zakresu ubezpieczenia, wartości mieszkań, urządzeń jakie znajdują się w nieruchomości wspólnej – teraz jest to trudne do ustalenia. Na podobnych budynkach jednak koszt dwóch polis (OC wspólnoty oraz od żywiołów) wynosił ok. 2500 – 3500 zł

4. Prace konserwatora rozliczane są na podstawie stawek za roboczo godzinę – jest to 10 zł.


5. Wynagrodzenie zarządcy obejmuje zakres jaki przestawiony jest w ofercie tz. usługi zarządcy, administratora, księgowe, bankowe, pomoc prawna, techniczne

6. Na koszty eksploatacyjne składa się w szczególności: ubezpieczenie, sprzątanie, koszty bankowe, konserwacja bieżąca, przeglądy okresowe, energia elektryczna części wspólnych

7. Konto bankowe wybieramy sami, nic nie mamy narzucone.

8. Firmę sprzątającą wybieramy również sami.

9. Fundusz remontowy wynosi 0,50 zł, jest to kwota wystarczająca dla nowych budynków, przez dwa lata uzbiera się kwota która będziemy mogli przeznaczyć na jakiś remont. Przez 24 m-ce jesteśmy objęci gwarancją, więc nie ma sensu więcej płacić na fundusz.

10. Okres wypowiedzenia z jednomiesięcznym wyprzedzeniem.


Dowiedziałam się również, że nie ma obowiązku wieszania na każdym bloku flag z okazji świąt państwowych. Informacja dla zainteresowanych.

Ważną rzeczą jest odbiór części wspólnej przy której będzie również nasz zarządca, to w jaki sposób on podejdzie do tej sprawy będzie rzutowało na naszym późniejszym życiu i przyszłych opłatach. Dobry zarządca ma za zadanie egzekwowanie napraw przez okres gwarancyjny.

Więc dokładnie przeanalizujmy oferty nie tylko patrząc na koszty, ale również na opinie innych wspólnot, które dzielą się opiniami z innymi, mając doświadczenie z zarządcami.

Dołączam również plik exela w którym każdy wpisując Swoje dane będzie mógł wyliczyć sobie przykładowe opłaty, można zmieniać każdą wartość, jeden plik będzie z opłatą 0,55 zł gdzie liczony jest metraż bez piwnicy, a drugi z kwotą 0,50 z piwnicą. . Te wszystkie koszty są przykładowe, nasz zarząd będzie mógł negocjować dla nas jeszcze lepsze warunki. Drugim załącznikiem jest oferta firmy Prestiż wraz ze wzorem umowy.
Niech każdy przeanalizuje i zapozna się ze wszystkimi ofertami i wybierze jego zdaniem najlepszą. Życzę miłej lektury.




Kopia symulacja zaliczek ul Żeglarska metraż bez piwnic.xls


Pobierz





Kopia symulacja zaliczek ul Żeglarska metraż z piwnicami.xls


Pobierz





oferta zarządzania nieruchomością wspólną.pdf


Pobierz


Zeglarska 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Nie Kwi 10, 2011 0:49
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 17:12    Temat postu: Dzieki za informację

Już się zapoznałem z ofertą i po symulacjach muszę stwierdzić, że opłaty wyszły najmniejsze ze wszystkich firm, które przeanalizowałem. Co mi się tutaj podoba, a nie znalazłem w innej firmie to podgląd internetowy do moich finansów i możliwość podawania liczników. Jestem osobą, która dokładnie kontroluje Swoje finanse i na bieżąco je analizuje. Ta opcja pomoże mi w tym. Kolejną rzeczą jest ogromna otwartość na nasze propozycje i nie narzucanie nam ważnych rzeczy.

Postanowiłem poświęcić czas na porównanie, informacji, które umieściłaś z tymi co podał Pan z Polzenu na spotkaniu.

- opłata za zarządzanie
Prestiż- z piwnicą 0,50 zł, bez piwnicy 0,55 zł ( za metr mieszkania )
Polzen - tylko liczą z piwnicą - 0,65 zł ( za metr mieszkania )

Dla mnie osoby, która ma 50 metrowe mieszkanie i piwnicę 10 metrową jest to różnica prawie 10 zł miesięcznie przy przeliczeniu bez piwnicy przez firmę prestiż.

- opłata za konserwację
Prestiż -10 zł za godzinę roboczą
Polzen - 0, 15 zł miesięcznie za metr mieszkania z piwnicą

Jeżeli chodzi o wezwanie konserwatora to na tym możemy zaoszczędzić po co płacić co miesiąc 0,15 zł (w moim przypadku 9 zł), jak wymiana żarówki czy dokręcenie klamki bo to jest w tym pakiecie, tzw. drobne naprawy, są wykonywane rzadko. Nawet jak u mnie na piętrze przepali się żarówka to taniej będzie jak sam ją wymienię.

- fundusz remontowy
Prestiż - 0,50 zł
Polzen - 1 zł

Tak jak już napisała lanii, nie ma sensu płacić więcej niz 0,50 zł na fundusz jeżeli to jest nowy budynek, po dwóch latach można przecież troszkę zwiększyć kwotę. Korzystajmy z okresu gwarancyjnego.

- co dla nas mieszkańców też jest ważne, to to że możemy wybrać konto bankowe w Prestiżu, w dzisiejszych czasach są darmowe i można negocjować też opłaty przelewów, więc po co płacić 10 zł za konto, a taką kwotę podał Polzen

Tak naprawdę to czy firma się sprawdzi to okażę się po kilku miesiącach, na szczęście w każdej chwili możemy ją zmienić.

Też poszperałem w necie i znalazłem kilka opinii.

http://sopot-polana-swiemirowska.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=34713

http://sopot-polana-swiemirowska.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=52570

Ja osobiście postawię na Prestiż, a jak się ta firma sprawdzi zobaczymy w praktyce. Taki jest mój wybór.

Pozdrawiam
bagniarz 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Cze 27, 2011 2:06
Posty: 6
Skąd: Bagien-Borkowo

PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 22:12    Temat postu: Re: oferta PRESTIŻ

Niesamowite te Historie są i przypadki ludzi , którzy zmagają się z POLZEN-em , 2 link jest najciekawszy .....


A co do tematu to jednak PRESTIŻ wygrywa , ja jestem za nimi ...
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama