portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » AH27 » Forum » Hanza
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Hanza

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Fremen 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Gru 14, 2010 10:46
Posty: 4
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 10:33    Temat postu: Hanza

Myślę, że nie trzeba być geniuszem, aby zrozumieć porównanie. Widzisz, ja też mam kredyt na 30lat, ale wiem, że w tej cenie u innych deweloperów też nie dostanę więcej. Jak nawet nie będzie problemów w zakresie, w którym my mamy w Hanzie, to będą w innym (sądząc po opiniach na innych forach).
A jak zauważyłaś, też mam swoje uwagi, tylko proszę nie miejmy pretensji do tego, co można było sprawdzić w momencie podpisania umowy i stąd moje porównanie Smile
A za określoną cenę również dostajesz określony standard obsługi. Ccesz mieć wyższy, kup apartament. Uwierz, mi też się to nie podoba, ale tak właśnie działa dzisiejszy świat czy się to komuś podoba, czy nie. Sad
Co do krzywej jezdni i lamp: ja nie widzę problemu, Ty tak no i jest ok, nie we wszytkim musimy mieć takie samo zdanie. Problem jest taki, że mimo, że go zgłosisz, nic się nie stanie!
I może się na tym skupmy, bo tak jak pisałem, pracownicy Hanzy działają w sposób baaardzoooo opieszały, w szczególności pan Adam O. Wink bez kilkudziesięciu telefonów dziennie nic nie osiągniesz. Usterki w rodzaju huczącej wentylacji, czy jeszcze niadawno ciepłego grzejnika przy wejściu do klatki pozostają bez odzewu i może ta opieszałość jest problemem, a nie to, że ja nie mam uwag do tego, do czego Ty masz.
krzykoss 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Czw Sty 28, 2010 10:44
Posty: 59
Skąd: EL / GD

PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 12:15    Temat postu: Re: Hanza

Cytat:
Przyłączę się również do tego wątku. Smieszą mnie niektóre zarzuty przytaczane na forum, np.:
- "wejścia do budynków są z niewłaściwej strony" - a czy na planach i wizualizacjach będących do obejrzenia są po innej?
- "droga i chodniki za wąskie" - są przecież dokładnie takie, jak na planach - nie obejrzeliście przed kupnem, Wasz problem, jak nie jest to to, czego oczekiwaliście, TIR'em nikt nie jeździ, więc z mijaniem też nie powinno być problemu
- termin prac wykończeniowych otoczenia - tu się kłaniają terminy w umowach, no chyba, że ktoś nie wie, co podpisywał
- "pofalowana droga i krzywe lampy do dziś" - nie wiem, suwmiarką i kątomierzem nie mierzyłem, ale na moje oko, jest teraz ok i w normie
- rysy na parapetach, drzwiach i oknach - przecież te "wady" wyjdą i tak podczas używania, no chyba, że ktoś ma zamiar zafoliować parapety i drzwi, a z mieszkania zrobić muzeum
- pęknięcia na ścianach i suficie - parafrazując: jak budynek pracuje to muszą być pęknięcia.
Natomiast na pewno zastrzeżenia moje budzi opieszałość pracowników Hanzy, nie dotrzymywanie terminów "wizyt reklamacyjnych", zbywanie głupimi argumentami, notoryczne odblokowywanie drzwi wejściowych, itp. bez 100 telefonów dziennie nic nie załatwisz, ale jak na polskie warunki to niestety norma.
Ogólnie mam dziwne wrażenie, że część osób za cenę WV oczekiwała co najmniej Mercedesa. Mercedesy są, ale to nie ta lokalizacja i nie ta cena.
A wszystkim dla odprężenia proponuję przejść się na spacer wieczorem po okolicy i posłuchać rechotania żab.


- sedno sprawy, argomentów kontrrozmówców brak.

pozdrawiam, malkontentów też Smile
krzykoss 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Czw Sty 28, 2010 10:44
Posty: 59
Skąd: EL / GD

PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 12:19    Temat postu: Re: Hanza

Cytat:
Nikt by się nie czepiał gdyby chodziło o małe niedoróbki. A co do tego aby przejść się do hanzy z zastrzeżeniami a oni wszystko poprawią to chyba myslimy o innej firmie. musi być fajnie gdy człowiekowi wszystko pasuje Szkoda pisać. Miłego mieszkania.


faktycznie - wejścia ze złej strony to nie jest jakaś tam mała niedoróbka, ino poważny zarzut do dewelopera Very Happy

przepraszam za sarkazm,
mam dobry humor - czego innym życzę.
Zeglarska 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Nie Kwi 10, 2011 0:49
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Cze 05, 2011 1:03    Temat postu: Re: Hanza

Fremen nie wiem co ty w ogóle wypisujesz. Jedyne co ma wpływ na cenę mieszkania to lokalizacja tak jak w naszym przypadku i to z czego mamy wykonane mieszkanie, ale nie jak wykonane.
Mieszkanie może być na wsi i wykonane nawet z najtańszej cegły, ale to nie znaczy, że można to zrobić krzywo i byle jak. Obowiązują pewne zasady i normy. Nikt nie oczekuje chodnika z marmuru, ale staranności w wykonaniu. Nawet w mieszkaniach tbs przy blokach stoją śmietniczki, a my jak już wiadomo będziemy je robić na własny koszt.
Kilka rzeczy dzięki tzw. narzekaniu tak jak wy to określacie już załatwiliśmy śmietniki po odebraniu części wspólnej będą poprawione, gdyby nie inicjatywa sąsiada nie mielibyśmy przesiewanych ogródków, latarnie też będą wyprostowane.
Innej osobie, która uważa, że latarnie są proste proponuję zaopatrzyć się w poziomicę.
Argumenty, które przedstawiła koleżanka, która ma dzieci na temat bezpieczeństwa na naszej ulicy są jak najbardziej uzasadnione, a tekst innej osoby, że to przecież rodziców rola, jest tak oczywisty więc nie wiem po co to pisać. Chyba ktoś ma ograniczoną wyobraźnię, jeżeli nie rozumie o co nam chodzi z bezpieczeństwem, żeby tylko nie potwierdziło się powiedzenie " Polak mądry po szkodzie".
Właśnie przez takie osoby, którym wszystko pasuje i uważają, że nie ma sensu o cokolwiek walczyć i godzą się na wszystko developerzy są bezkarni i robią za każdym razem tak samo.
Będzie zebranie mieszkańców niech każdy przedstawi Swoje racje. Jak na razie to o nas nie można mówić WSPÓLNOTA. Nie mówimy wspólnym językiem i nie robimy nic, żeby mieszkało nam się wspólnie pięknie, zgodnie i ze smakiem.
Mam nadzieję, że to chwilowe.
A jakieś głupie wpisy i uwagi na poziomie pierwszoklasisty zostawcie na zebranie.
Fremen 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Gru 14, 2010 10:46
Posty: 4
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Cze 06, 2011 10:25    Temat postu: Hanza

I tu masz rację, mamy prawo domagać się jakości wykonania niezależnie od ceny, która w teorii powinna być uzależniona tylko od materiałów i lokalizacji. W praktyce jest ona niestety dość silnie skorelowana z ceną. Nie będę się tu rozpisywał. W takim przypadku pozostaje tylko kwestia dopilnowania poprawek. Sam zgłaszałem wiele usterek, których naprawienie w mozolny sposób egzekwowałem.
Problem pojawia się, jeżeli ktoś uważa, że np. pęknięcia na ścianach są wielką usterką. Pęknięcia muszą się pojawić w nowym budynku i tego nie da się uniknąć i nie ma to nic wspólnego ze starannością wykonania. Czy porysowany parapet to usterka? Owszem, szczególnie, że jest zrobiony ze słabego materiału, ale czy warto z tego robić mega aferę? Chyba nie, bo za chwilę sam go porysujesz chociażby stawiając doniczki z kwiatami.
Napisałem też przede wszystkim o roszczeniach imho nieuzasadnionych, które wprowadzają niepotrzebny zamęt. Jeżeli ktoś teraz pisze, że nie podoba mu się szerokość chodnika, albo jezdni, to ja się pytam, gdzie był podczas podpisywania umowy przedwstępnej i dlaczego nie obejrzał planów? Jeżeli komuś nie pasował projekt drogi, mógł przecież zgodnie z prawem wolnego rynku kupić gdzie indziej (np. Wiszące Ogrody z dwupasmówką za oknem Kwadratowy ).
A to, że niektórych rzeczy nie zauważam, bo nie są dla mnie nieistotne, a dla Ciebie odwrotnie, no cóż, każdy z nas ma do tego prawo.
Co do lamp, śmietnika itd. jeżeli komuś przeszkadzają, ok, ja się mogę pod tym również podpisać, nie ma problemu. Mi nie zaszkodzi a komuś tam pomoże, luz Smile
krzykoss 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Czw Sty 28, 2010 10:44
Posty: 59
Skąd: EL / GD

PostWysłany: Pon Cze 06, 2011 11:04    Temat postu: Re: Hanza

Cytat:
Kilka rzeczy dzięki tzw. narzekaniu tak jak wy to określacie już załatwiliśmy śmietniki po odebraniu części wspólnej będą poprawione, gdyby nie inicjatywa sąsiada nie mielibyśmy przesiewanych ogródków, latarnie też będą wyprostowane.

- inne osoby też sygnalizowały i dowiadywały się o zrobienie czegoś ze śmietnikami przez Hanzę.. więc nie przypisujmy zasług jednej osobie Laughing

Proszę, nie czytaj również między wierszami.. nie jest tak że wszystko się podoba i wszystko bierzemy w ciemno. tam gdzie trzeba interweniowałem u Hanzy i podwykonwacy (pisałem wcześniej) i po przypomnieniach zostało robione.

jedyna rozbierzność pomiędzy forumowaiczami to niektóre pozycje z listy 'bubli', która się tu ukazała. nie przemawiają one do mnie, inne sprawy uważam za ważniejsze i nie potrafię czepiać się do:
szerokości, wykonania i służebności drogi;
metraża mieszkania,
wejść do klatek,
gdyż to wszystko wiedziałem wcześniej, a ściany mam proste. przeczytałem umowę i wiedziałem na co się piszę.

nie pisz proszę o podziałach we wspólnocie bo jak narazie to jest tylko dyskusja.

ps. do zobaczenia na grillu 11ego
BlueBiker 
   

VIP


Wiek: 45
Dołączył: Śro Paź 03, 2007 9:51
Posty: 615
Skąd: CPR

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 23:00    Temat postu: Re: Hanza

krzykoss napisał:
... przeczytałem umowę i wiedziałem na co się piszę...nie pisz proszę o podziałach we wspólnocie bo jak narazie to jest tylko dyskusja.

ps. do zobaczenia na grillu 11ego


na którym to notabene grylu zakomunikownym przez autora ww postu wspólnota podzieli się jego kosztami Razz
i żeby nie było, że ktoś wcześniej nie wiedział, że trzeba będzie becalować Razz

sorry - nie mogłem się oprzeć - rotfl - można mnie zmodować Razz
18999580
Ewa_i_Adam 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Czw Lut 18, 2010 17:43
Posty: 63
Skąd: Borkowo

PostWysłany: Śro Cze 08, 2011 7:17    Temat postu: Re: Hanza

Bluebiker... To juz jest po prostu zalosne... Po pierwsze nie wspolnota tylko uczestnicy grilla. Po drugie wszyscy raczej umieja czytac i o tym, ze trzeba sie zrzucic mogli sobie przeczytac w kilku miejscach... Lubisz siac zamet nieprawdaz? A jak sobie inaczej wyobrazasz zorganizowanie takiego grilla?? Chcesz zostac sponsorem?? To nie jest impreza organizowana przez dewelopera tylko przez NAS SAMYCH. Pomimo Twoich zgryzliwosci zamierzamy sie dobrze bawic!
BlueBiker 
   

VIP


Wiek: 45
Dołączył: Śro Paź 03, 2007 9:51
Posty: 615
Skąd: CPR

PostWysłany: Śro Cze 08, 2011 16:13    Temat postu: Re: Hanza

Przepraszam Was, ale wasz grill i jego komunikacja to dla mnie jest disaster organizacyjny, który wg mnie wzbudza kontrowersje i dzieli zamiast jednoczyć ludzi oraz dobrze nastawiać do imprezy. Nie twierdzę że się nie uda... Lubię wyrażać swoją opinię, w której mogę nie być osamotniony a możliwe, że jedyny na tyle odważny żeby się z nią podzielić (z podstawowej definicji rola forum). Pomyślcie o tym zamiast się denerwować...

A... i słowo kontrowersyjny, jest bardziej odpowiednie tutaj niż żałosny wg mnie, no ale jeśli coś jest żałosne - to wiedz że coś się dzieje...
18999580
krzykoss 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Czw Sty 28, 2010 10:44
Posty: 59
Skąd: EL / GD

PostWysłany: Czw Cze 09, 2011 12:15    Temat postu: Re: Hanza

grill ma się całkiem dobrze - juz 27 osob potwierdzilo obecnosc.

Bluebiker skończ Waść, wstydu oszczędź skoro nic nie wiesz Rotfl
Ewa_i_Adam 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Czw Lut 18, 2010 17:43
Posty: 63
Skąd: Borkowo

PostWysłany: Czw Cze 09, 2011 17:22    Temat postu: Re: Hanza

Nawet juz 35 osob Very Happy
kubaiwonka 
   

Początkujacy


Wiek: 35
Dołączył: Pią Cze 10, 2011 17:00
Posty: 6
Skąd: Gdańsk Orunia

PostWysłany: Pią Cze 10, 2011 17:02    Temat postu: Re: Hanza

można jeszcze dopisać się do grilla Smile ?
Ewa_i_Adam 
   

Stały bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Czw Lut 18, 2010 17:43
Posty: 63
Skąd: Borkowo

PostWysłany: Pią Cze 10, 2011 19:49    Temat postu: Re: Hanza

A pewnie, pewnie ze mozna. Jesli aura pozwoli to zapraszamy. Smile

A jesli chodzi o szczegoly to wszystko jest TUTAJ
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama