portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » AH27 » Forum » Hanza
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Hanza

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
lannii 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 0:07
Posty: 27
Skąd: gdańska

PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 13:07    Temat postu: Hanza

Czytaliście sąsiedzi wcześniejsze wpisy innych ulic osiedla Cztery Pory Roku?
Dzisiaj z zaciekawieniem czytałam wpisy na Cztery pory roku " hanza nas robi jak chce".Jest to dla mnie szokujące, że po tylu latach nie ma żadnych zmian, przy każdej nowej inwestycji robi dokładnie to samo. Niech ktoś teraz mi napisze, że czepiamy się Hanzy, jak widać są powody. Miłej lektury.
Moniquee 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Mar 08, 2010 9:58
Posty: 44
Skąd: Borkowo

PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 21:59    Temat postu: Re: Hanza

Nie chcę nikogo urazić, ale po mojemu to trochę się niektórzy czepiają... Wink A trochę ludzie sami sobie wynajdują małe niedoróbki z których robią duże problemy... Nie twierdzę, że wszystko mi się podoba i nie mam żadnych zastrzeżeń do Hanzy, ale nie dajmy się zwariować. To co wypisują inni mieszkańcy wspólnot w swoich tematach niekoniecznie musi dotyczyć nas... Prawdą jest, że do dziś zmagają się z Hanzą, ale ich problemy niech pozostaną ich problemami. Po co od razu zakładać, że i my będziemy w takiej samej sytuacji co oni? Prawde mówiąc nie ma idealnego dewelopera, a tego wybralismy sobie sami, więc chyba za późno na wylewanie żali... Trzeba popatrzeć co należy poprawić, czy zmienić i przy najbliższej okazji przedstawić Hanzie. To wszystko.
lannii 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 0:07
Posty: 27
Skąd: gdańska

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 11:41    Temat postu: Re: Hanza

Zazwyczaj jest tak, że od małych problemów się zaczyna. To co wypisują mieszkańcy innych ulic sprawdza się z tym co ma miejsce u nas. Wiem, że nie ma idealnych developerów, ale trzeba pamiętać, że oni są dla nas, a nie my dla nich. Bez nas klientów, Hanzy by nie było. Porozmawiamy za jakiś czas, przed nami jeszcze odbiory części wspólnych, a lista uwag już jest długa.
muminki 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Cze 20, 2010 21:38
Posty: 52
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 12:41    Temat postu: Re: Hanza

Dobra Firmę można poznać po tym jak wykonuje reklamacje i gwarancje
muminki 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Cze 20, 2010 21:38
Posty: 52
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 13:06    Temat postu: Re: Hanza

Hanza chce zrobić wszystko po taniości a tak się nie da żeby Wszyscy Mieszkańcy byli zadowoleni . Wystarczy pójść obok na Nowy Horyzont i ocenić standard wykończenia innego developera i porównać (ceny za m2 porównywalne ) . Tu wala wszystko najtańsze na początku to nawet włączniki były bez podświetlenia a jak światło zgasło to było ciemno jak w DUPIE(Zlitowali się i wymienili ......DZIEKUJEMY). Ja nie chce się czepiać ale światło mogłoby się zapalać samo i poco palić na całej klatce to nawet na zaspie w 25letnich blokach wstawiają czujniki ruchu na każdym pietrze a co w parze idzie z lepszym komfortem i oszczędnością. A jak będziemy oszczędzać to będziemy mniej płacić
Moniquee 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Mar 08, 2010 9:58
Posty: 44
Skąd: Borkowo

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 13:52    Temat postu: Re: Hanza

Lannii, czytałam co wypisują inni mieszkańcy, ale jakoś nie widzę na razie podobieństwa do naszych bloków... Możesz konkretnie napisać co sprawdza się u nas?

Oczywiście, Hanza robi wszystko po taniości, a inni deweloperzy biorą wszystko z górnej półki... "trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona..." Na Nowy Horyzont często chodzę, ale nie wiem co mam niby porównywać? Osiedle jest całkiem inne, zamknięte... Mnie ten klimat nie odpowiada. Wykończenie bloków jakoś mnie nie zachwyca, jak jest w środku nie wiem, bo nie byłam. Czy mają czasowe włączniki na korytarzach-nie wiem... Może śmietniki mają subtelniejsze... Myślę, że kilka rzeczy faktycznie przydałoby się wymienić, poprawić. Czasowe włączniki na klatkach to dobra myśl. Ale zaczekajmy do spotkania z Hanzą i zobaczmy co oni na to. Skoro wymienili włączniki na podświetlane, to może wymienią także na czasowe. Co do bloków na zaspie to nie widziałam tam czasowych włączników, ale we wszystkich blokach nie byłam... Wink
muminki 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Cze 20, 2010 21:38
Posty: 52
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 16:16    Temat postu: Re: Hanza

Masz racje bo sąsiad ma bardziej zieloną trawę
lannii 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 0:07
Posty: 27
Skąd: gdańska

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 22:51    Temat postu: Re: Hanza

Podobieństwem jest to, że Hanza z każdą inwestycją robi tak samo. Począwszy od dnia odbioru mieszkań. Jeżeli dla Ciebie np. krzywe sufity w mieszkaniu, krzywe ściany i mniejszy metraż mieszkania niż na dokumentach to są nieznaczące błędy, to ja nie wiem co uważasz za duże problemy. Oczywiście lista jest dłuższa. Osiedle Nowy Horyzont jest wykonane w innym stylu i mi też ono nie odpowiada, ale sposób wykonania jest skrajnie różny od Hanzy. Każdy detal jest starannie dopracowany ze smakiem i gustem. Naszemu developerowi tego brakuje. Będzie spotkanie mieszkańców, wszystko będzie omówione.
krzykoss 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Czw Sty 28, 2010 10:44
Posty: 59
Skąd: EL / GD

PostWysłany: Śro Cze 01, 2011 8:38    Temat postu: Re: Hanza

Cytat:
Podobieństwem jest to, że Hanza z każdą inwestycją robi tak samo. Począwszy od dnia odbioru mieszkań. Jeżeli dla Ciebie np. krzywe sufity w mieszkaniu, krzywe ściany i mniejszy metraż mieszkania niż na dokumentach to są nieznaczące błędy, to ja nie wiem co uważasz za duże problemy. Oczywiście lista jest dłuższa. Osiedle Nowy Horyzont jest wykonane w innym stylu i mi też ono nie odpowiada, ale sposób wykonania jest skrajnie różny od Hanzy. Każdy detal jest starannie dopracowany ze smakiem i gustem. Naszemu developerowi tego brakuje. Będzie spotkanie mieszkańców, wszystko będzie omówione.


Po raz enty czytam Wasze posty i nie mogę się nadziwić.. przed i podczas podpisywania umowy niektórzy wykazywali się totalną ignorancją a teraz mają pretensję np. o metrarz. zachęcam do czytania umowy ZE ZROZUMIENIEM punkt po punkcie to nie boli!

Krzywe ściany - gdzie byliście przy odbiorach? nie zgłosiliście wtedy? nie potrafiliście wyegzekwować naprawy w terminie? nie potraficie napisać pisma powołując się na reklamację/rękojmię?

Wygląda to tak jakby niektrórzy tylko płakali na forum! a nic nie potrafili ogarnąć... a potem płacz

Ja zaartykułowałem wszystkie usterki, cisnąłem Hanzę i podwykonawców i wszystko mi zrobili zanim sam zacząłem wykończeniówkę żeby potem się z nimi nie bujać.

Tak samo dopilnuję kwestie mnie nurtujące przy odbiorze części wspólnej ale na pewno nie podpiszę się pod Waszą listą zażaleń 'do garbatego że ma proste dzieci': krzywa , za wąska droga, wyboje Rolling Eyes etc.

NH wcale nie jest taka super - to że schludnie wygląda nie znaczy że mają równiejsze ściany od Nas. Na piętrach pow 1 też sciany pracują, też są pęknięcia akryli, mieli problemy izolacji dachu, podmakające piwnice, problemy z drzwiami, roletami, posadzkami balkonów.
MY na Żeglarskiej nie mamy problemów wymienionych w przytoczonym wątku innej wspólnoty na CPR - JAK będziemy mieli to będziemy interweniować - ALE Ludzie nie dajcie się zwariować.

Jeżeli usterki będą wychodzić to nie znaczy że blok jest spartaczony! bo każda budowla pracuje i po to jest rękojmia i gwarancja.

Życzę spokoju!
Moniquee 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Mar 08, 2010 9:58
Posty: 44
Skąd: Borkowo

PostWysłany: Śro Cze 01, 2011 13:28    Temat postu: Re: Hanza

lannii napisał:
Podobieństwem jest to, że Hanza z każdą inwestycją robi tak samo. Począwszy od dnia odbioru mieszkań. Jeżeli dla Ciebie np. krzywe sufity w mieszkaniu, krzywe ściany i mniejszy metraż mieszkania niż na dokumentach to są nieznaczące błędy, to ja nie wiem co uważasz za duże problemy. Oczywiście lista jest dłuższa. Osiedle Nowy Horyzont jest wykonane w innym stylu i mi też ono nie odpowiada, ale sposób wykonania jest skrajnie różny od Hanzy. Każdy detal jest starannie dopracowany ze smakiem i gustem. Naszemu developerowi tego brakuje. Będzie spotkanie mieszkańców, wszystko będzie omówione.


Lannii na szczęście my wszystkie ściany mamy równe, sufity także. Metraż mieszkania także nam się nie zmniejszył. Jeśli myślisz, że inni deweloperzy nie robią krzywych ścian, czy sufitów to jesteś w błędzie. O ile mi wiadomo mniejszy metraż po odbiorach często jest spotykany, i nie tylko w Hanzie. Jakbyś poczytała fora innych osiedli znalazłabyś podobne wypowiedzi, co na forum CPR. Jeśli chodzi o staranność detali na NH to jakoś nie moge doszukać się tam smaku i gustu. Ale może po prostu moje poczucie estetyki mnie zawodzi Wink
Fremen 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Gru 14, 2010 10:46
Posty: 4
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Cze 01, 2011 16:03    Temat postu: Hanza

Przyłączę się również do tego wątku. Smieszą mnie niektóre zarzuty przytaczane na forum, np.:
- "wejścia do budynków są z niewłaściwej strony" - a czy na planach i wizualizacjach będących do obejrzenia są po innej?
- "droga i chodniki za wąskie" - są przecież dokładnie takie, jak na planach - nie obejrzeliście przed kupnem, Wasz problem, jak nie jest to to, czego oczekiwaliście, TIR'em nikt nie jeździ, więc z mijaniem też nie powinno być problemu
- termin prac wykończeniowych otoczenia - tu się kłaniają terminy w umowach, no chyba, że ktoś nie wie, co podpisywał
- "pofalowana droga i krzywe lampy do dziś" - nie wiem, suwmiarką i kątomierzem nie mierzyłem, ale na moje oko, jest teraz ok i w normie
- rysy na parapetach, drzwiach i oknach - przecież te "wady" wyjdą i tak podczas używania, no chyba, że ktoś ma zamiar zafoliować parapety i drzwi, a z mieszkania zrobić muzeum
- pęknięcia na ścianach i suficie - parafrazując: jak budynek pracuje to muszą być pęknięcia.
Natomiast na pewno zastrzeżenia moje budzi opieszałość pracowników Hanzy, nie dotrzymywanie terminów "wizyt reklamacyjnych", zbywanie głupimi argumentami, notoryczne odblokowywanie drzwi wejściowych, itp. bez 100 telefonów dziennie nic nie załatwisz, ale jak na polskie warunki to niestety norma.
Ogólnie mam dziwne wrażenie, że część osób za cenę WV oczekiwała co najmniej Mercedesa. Mercedesy są, ale to nie ta lokalizacja i nie ta cena.
A wszystkim dla odprężenia proponuję przejść się na spacer wieczorem po okolicy i posłuchać rechotania żab.
Dominikana 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Kwi 03, 2010 8:27
Posty: 52
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 23:02    Temat postu: Re: Hanza

lampy są ok? nie trzeba mierzyć bo gołym okiem widać jak są krzywo ustawione. A to porównanie do mercedesa hmm. Obnażyłeś kolego swój geniusz (bez urazy Smile my po prostu oczekujemy, że pewien standard w 21 wieku należy się, gdy kupujesz mieszkanie na nowym osiedlu. Widzę, że szkoda pisać na tym forum bo niektóre osoby, które się tu wypowiadają sieją jakąś cholerną propagandę albo po prostu lubią gdy leje się na nie ciepłym moczem i mówią wtedy, że deszczyk pada. Człowieku ludzie pobrali kredyty nawet na 30 lat a ty masz pretensje, że oczekują, że wszystko zostanie wykonane jak się należy.
Dominikana 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Kwi 03, 2010 8:27
Posty: 52
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 23:15    Temat postu: Re: Hanza

Moniquee napisał:
Nie chcę nikogo urazić, ale po mojemu to trochę się niektórzy czepiają... Wink A trochę ludzie sami sobie wynajdują małe niedoróbki z których robią duże problemy...
Nikt by się nie czepiał gdyby chodziło o małe niedoróbki. A co do tego aby przejść się do hanzy z zastrzeżeniami a oni wszystko poprawią to chyba myslimy o innej firmie. musi być fajnie gdy człowiekowi wszystko pasuje Szkoda pisać. Miłego mieszkania.
Zeglarska 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Nie Kwi 10, 2011 0:49
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 9:44    Temat postu: Re: Hanza

Zgadzam się z Dominikaną. Pozdrawiam
lannii 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 0:07
Posty: 27
Skąd: gdańska

PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 9:50    Temat postu: Re: Hanza

Dominikana ma 100 % rację. Ja już nie będę nic pisała bo to nie ma sensu. Zobaczymy na zebraniu komu tak wszystko się podoba. Pozdrawiam
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama