portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » AH27 » Forum » ulica wewnętrzna Żeglarskiej
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

ulica wewnętrzna Żeglarskiej

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
labedz1970 
   

Zaglądajacy


Wiek: 53
Dołączył: Śro Kwi 13, 2011 17:37
Posty: 10
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 14:09    Temat postu: nasze osiedle to nie szadółki - dobrze ktoś napisał

Zgadzam się z sąsiadem, Wszystko to robimy z myślą o całej wspólnocie, wiadomo, że nie wszyscy mają śmietnik pod nosem, ale tworzymy całość. Jednak większość ma tą altankę pod oknami, poza tym jak przyjadą goście nie chcę za każdym razem tłumaczyć się i wstydzić za coś takiego. Kika osób które pisało wcześniej chyba nie ma dzieci, próbowaliście przejechać chodniczkiem przy parkingu wózkiem i kogoś mijać druga osoba musi zejść na parking, albo poczekać dalej, aż przejedzie wózek. W zimę przy odbiorach była nieciekawa pogoda cały czas zaśnieżone, poza ty, chodniki były zrobione prowizoryczne. Teraz dopiero przy takiej pogodzie wychodzą wszystkie błędy. Co do śmietnika, to nie wiem w którym on jest miejscu ładny zgodny z przepisami może tak i na pewno tańszy w budowie. Ale czemu od samego początku mówiono nam, że będzie murowany, o to nam chodzi i będziemy to egzekwować. Patrząc na to że wywóz śmieci nie jest tani wiadome jest, że kontenery nie będą cały czas zamknięte. A ja mając blisko śmietnika okno nie godzę się na takie rozwiązanie. Niech od środka zabudują czy jakimiś płytami czy cegiełkami nie interesuje mnie to. Ciekawe co koledzy powiedzą za jakiś czas jak nasza cudowna ulica będzie służyła do przejazdów koparek, betoniarek i tak przez kilka lat Dlaczego nie zrobią drugiej drogi przy L tam gdzie teraz wjeżdżają na budowę na projekcie są drzewka. Co do szerokości drogi to podajcie normy drogi wewnętrznej i chodników, ja gdzieś wyczytałem, że chodnik na który coś stoi latarnie, albo słupki powinien mieć min 1.5 metra, ile ma nasz, trzeba zmierzyć. Mam znajomych na Kielasa i oni się śmieją z naszej uliczki oni wokół bloku mają normalną dwukierunkową drogę zresztą jak większość ulic. Trzeba umieć się przyznać do błędu i naprawić co się da. Drogi nam nie poszerzą ale mogą zrobić jeszcze jedną przy L.

A pisanie na takim forum uważam za fajną rzecz, jeszcze si.ę nie znamy więc to jest jedyna forma kontaktu. Poza tym to też ważne źródło informacji dla przyszłych klientów.
Inezka 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Cze 28, 2009 4:21
Posty: 47
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 16:35    Temat postu: Re: ulica wewnętrzna Żeglarskiej

Witam nie wiem czy to aktualne:
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ

z dnia 2 marca 1999 r.

w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi
publiczne i ich usytuowanie.

(Dz. U. z dnia 14 maja 1999 r.)

w rozdziale 8 pt. Chodniki. Smile

§ 44. 1. Chodnik powinien mieć szerokość dostosowaną do natężenia ruchu
pieszych, z zastrzeżeniem ust. 3.
2. Szerokość chodnika przy jezdni lub przy pasie postojowym nie powinna
być mniejsza niż 2,0 m, a w wypadku przebudowy albo remontu drogi
dopuszcza się miejscowe zmniejszenie szerokości chodnika do 1,25 m,
jeżeli jest on przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszych.
3. Szerokość chodnika powinna być odpowiednio zwiększona, jeżeli oprócz
ruchu pieszych jest on przeznaczony do usytuowania urządzeń
technicznych, w szczególności podpór znaków drogowych, słupów, drzew,
wejść lub zjazdów utrudniających ruch pieszych.
4. Szerokość chodnika odsuniętego od jezdni lub szerokość samodzielnego
ciągu pieszego nie powinna być mniejsza niż 1,5 m, a dopuszcza się
miejscowe zmniejszenie szerokości chodnika do 1,0 m, jeżeli jest on
przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszych.
5. Długość chodnika usytuowanego w ciągu przejść dla pieszych między
jezdniami lub między jezdnią a torowiskiem tramwajowym powinna wynosić
nie mniej niż 2,0 m.
6. Urządzenia na chodniku, w szczególności podpory znaków drogowych,
słupy oświetleniowe należy tak usytuować, aby nie utrudniały użytkowania
chodnika, w tym przez osoby niepełnosprawne.


ps. czy istnieje jakiś moderator naszego forum? ponieważ temat chodniki pojawił się w temacie ul. wewnętrznej żeglarskiej. Można połączyć watki....
labedz1970 
   

Zaglądajacy


Wiek: 53
Dołączył: Śro Kwi 13, 2011 17:37
Posty: 10
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 17:09    Temat postu: Re: ulica wewnętrzna Żeglarskiej

Tutaj są wszystkie informacje na temat szerokości drogi, ciekawa lektura, co wy na to?

http://www.drogi.com/akty_prawne/du43_430.shtml

Co do informacji umieszczonych przez koleżankę odnośnie chodnika, już widać, że jest za wąski. Co wy na to?
michals4 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Sob Kwi 12, 2008 0:41
Posty: 725
Skąd: CPR

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 17:15    Temat postu: Re: ulica wewnętrzna Żeglarskiej

labedz1970 napisał:
Co do informacji umieszczonych przez koleżankę odnośnie chodnika, już widać, że jest za wąski. Co wy na to?

A ja na to:
Inezka napisał:
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

a jak ustaliliśmy nie jest to droga publiczna...

Inezka napisał:
ps. czy istnieje jakiś moderator naszego forum? ponieważ temat chodniki pojawił się w temacie ul. wewnętrznej żeglarskiej. Można połączyć watki....

Jeśli ktoś ma ochotę (i czas) wystarczy wysłać na priv prośbę do administratora forum.
Inezka 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Cze 28, 2009 4:21
Posty: 47
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 17:25    Temat postu: Re: ulica wewnętrzna Żeglarskiej

michals4 napisał:
a jak ustaliliśmy nie jest to droga publiczna...

fakt Confused
labedz1970 
   

Zaglądajacy


Wiek: 53
Dołączył: Śro Kwi 13, 2011 17:37
Posty: 10
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 18:35    Temat postu: Re: ulica wewnętrzna Żeglarskiej

co do drogi fakt jest to droga niepubliczna wewnętrzna, ale zasady pewne też obowiązują, żeby następnym razem dać pewne wiadomości skierowałem zapytanie do instytucji zajmującej się tym. Więc muszę czekać, na odpowiedź.
Zeglarska 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Nie Kwi 10, 2011 0:49
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 18:52    Temat postu: Re: ulica wewnętrzna Żeglarskiej

Drodzy sąsiedzi nie ma co się denerwować i spędzać czasu w internecie szukając informacji na temat ulicy i chodników. Będziemy mieć inspektora na odbiorze części wspólnych wtedy nam powie co jest dobrze, a co źle. Do tego czasu, jak ktoś ma dojście na inspektorów niech się pyta.

Czy ktoś się pytał hanzy, kto będzie ponosił koszty związane z eksploatacją naszej ulicy, patrząc na to jakie będzie natężenie ruchu, będzie to wymagało nakładów finansowych.

Jedyne co już wiemy to zmiana śmietnika.

Miłego weekendu.
wollf1 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Kwi 13, 2011 16:23
Posty: 8
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 19:49    Temat postu: Re: ulica wewnętrzna Żeglarskiej

grzenio czytales post 38 Inezki bardzo ciekawa lektura Czy nadal uwazasz ze nie ma o co kruszyc kopi Wdlug tej ustawy to naszej pieknej prostej Kwasny latarni nie powinno tam byc chyba ze chodnik bylby szerszy Moim zdaniem chodnik altanka ulica to zenada Wiekszosc z nas ma lub bedzie mialo rodzine i nie tylko liczy sie nasze ''M'' ale i otoczenie na zewnatrz ktore powinno byc mile czyste funkcjonalne DLA KAZDEGO Na chwile obecna chodzimy gesiego a kazde spojrzenie w prawo czy w lewo to stres Przy odbiorze mieszkania zapewniano mnie ze prace zewnetrzne rusza z chwila ocieplenia No i ruszyly pelna para pracownikom robota pali sie w rekach a paczka fajek na zmiane to malo A ty grzenio piszerz ze jest OK z calym szacunkiem jestem innego zdania
nie za to placilem ciezkie pieniadze Na chwile obecna mam odczucie ze mieszkam na osiedlu z lat 70 wowczas liczylo sie ''M'' reszta byla niewazna

POZDRAWIAM



[/b]
michals4 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Sob Kwi 12, 2008 0:41
Posty: 725
Skąd: CPR

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 21:00    Temat postu: Re: ulica wewnętrzna Żeglarskiej

Tak mi się skojarzył wpis na forum u Sąsiadów...

mrock napisał:
Aleks napisał:
ile Wy macie lat że tak ciągle narzekacie jak stetryczałe staruszki?!?!?!?!

Mi się zawsze wydawało, że to z wiekiem właśnie przychodzi taka tendencja do marudzenia, ale ku mojemu zdziwieniu, bardziej marudni są młodzi mieszkańcy, którzy kupując mieszkanie w bloku mają wpojone przekonania "płacę - wymagam" i "moja własność - mogę w niej robić co chcę". Co dosłownie rozumiane i sztywno interpretowane nijak się ma do życia we wspólnocie.


.
.
.

Zeglarska napisał:
Czy ktoś się pytał hanzy, kto będzie ponosił koszty związane z eksploatacją naszej ulicy, patrząc na to jakie będzie natężenie ruchu, będzie to wymagało nakładów finansowych.

Pytał Hanzy?! Może w końcu czas przeczytać umowę przedwstepną/akt notarialny. (pewnie nieodpłatna służebność i zobowiązanie do ponoszenia kosztów) Aa przy służebności mieszkańcy dalszych bloków będą mogli wymagać (nawet sądowo) o utrzymanie drogi w należytym stanie Smile
Zeglarska 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Nie Kwi 10, 2011 0:49
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 23:05    Temat postu: Re: ulica wewnętrzna Żeglarskiej

Żyjemy dzisiaj w takich, a nie innych czasach, trzeba o wszystko walczyć. Jak siedzisz cicho i nie masz swojego zdania nie istniejesz. Na każdym kroku możesz zostać oszukany. Niestety są to okrutne czasy.Jeżeli się ciężko pracuje żeby kupić mieszkanie, nic dziwnego, że się też wymaga. To nie marudzenie, ale jak widać nie każdy jest to wstanie zrozumieć. Poza tym przyszłościowo jak ktoś będzie chciał sprzedać mieszkanie każdy szczegół będzie ważny od otoczenia po samo mieszkanie, w którym też nie obyło się bez krzywych ścian i sufitów.
Co do umowy to przeczytałem ją dokładnie, więc cytowanie jest zbędne. Jak widać już po kilku nieprzyjemnych sytuacjach z developerem, lepiej się po prostu dowiadywać kilka razy pomimo umowy. Dlatego się pytałem. Co do aktu notarialnego, to chyba kolega nie jest z naszej ulicy inaczej wiedziałby, że nie mamy jeszcze aktów notarialnych i nie wiadomo kiedy będą, hanzie się nie śpieszy, a my do momentu wpisu do hipoteki płacimy większą ratę.
michals4 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Sob Kwi 12, 2008 0:41
Posty: 725
Skąd: CPR

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 23:21    Temat postu: Re: ulica wewnętrzna Żeglarskiej

Kolega, wiadomo że nie jest z Waszej ulicy. Co do aktów, to już zdążyłem wcześniej przeczytać, że ich nie macie, a umowa chyba niezbyt dokładnie jednak przeczytana, bo w umowie przedwstępnej jest określona data podpisania aktu notarialnego (chyba, że Hanza przekroczyła tę datę - no to wtedy umowę można zerwać, sądzić się itd...)
Ponownie zadam pytanie (retoryczne): po co pytać Hanzy, skoro i tak twierdzicie, że Was okłamują?

Tak, tak żądać, wymagać, roszczenia itd... Sam to przeszedłem i z perspektywy stwierdzam, że i Wam przejdzie to zaperzanie się na początku, wszystkim przechodzi Smile
Zeglarska 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Nie Kwi 10, 2011 0:49
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 1:26    Temat postu: Re: ulica wewnętrzna Żeglarskiej

co do aktu to nikt nie pisał, że w umowie nie ma daty podpisania aktu, jest ale data przybliżona mają czas do końca maja, a mi chodziło o to, że od lutego jesteśmy zwodzeni, zwalali całą winę na energę, energia już jest a co do aktów cisza. Jeżeli developer podchodzi uczciwie do klienta nikt wtedy nie mówi, że oszukuje. Jakbym miał dokładnie pisać to co miało miejsce począwszy od dnia odbioru mieszkania nie pisałbyś takich rzeczy.
Skoro u was zapał szybko zgasł, widocznie nie zależało wam na godnych warunkach. Mam nadzieję, że u nas będzie inaczej, ja mówię za siebie.
Więc kolego z innego osiedla, albo pracowniku developera dziękuję za opinię, każdy ma do niej prawo.
michals4 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Sob Kwi 12, 2008 0:41
Posty: 725
Skąd: CPR

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 8:49    Temat postu: Re: ulica wewnętrzna Żeglarskiej

Zeglarska napisał:
Więc kolego z innego osiedla, albo pracowniku developera dziękuję za opinię, każdy ma do niej prawo.

Oj Kolego Zeglarska, zorientuj się najpierw w sytuacji ;D
http://gdansk-cztery-pory-roku.mojeosiedle.pl/ - zobacz kto jest moderatorem na forum osiedla, ogloszen i jednej ze wspolnot...
Zeglarska 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Nie Kwi 10, 2011 0:49
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 11:15    Temat postu: Re: ulica wewnętrzna Żeglarskiej

Przynajmniej teraz wiadomo kim jest kolega, ja nie śledzę ogłoszeń, ani innych forów osiedla cztery pory roku, dlatego nie wiedziałem.
Pozdrawiam
michals4 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Sob Kwi 12, 2008 0:41
Posty: 725
Skąd: CPR

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 13:06    Temat postu: Re: ulica wewnętrzna Żeglarskiej

Smile

Ja też nigdy fanem Hanzy nie byłem i nigdy nie zamierzam ich bronić, ale mówię jak jest. Na odbiorze swojego mieszkania miałem 3 strony usterek (każdą najdrobniejszą ryskę, później większości poprawek nie odebrałem), ale dziś wiem, że mój protokół zamknąłby się na pół strony.
Większość rzeczy i tak zmieniałem/poprawiałem przy wykańczaniu.
Ściany stoją, karnisze wiszą, instalacje działają. Do wielu niedogodności człowiek po czasie przywyka, że potem tego nie zauważa/nie zastanawia się nad tym.
Ja do umowy podchodziłem tak, że jeśli napisane było na przykład, że akt będzie do maja to znaczy, że będzie ostatniego dnia terminu, każdy dzień wcześniej był miłym zaskoczeniem, odbiór mieszkania miałem ostatniego dopuszczalnego dnia z umowy Smile

Również pozdrawiam
życzę powodzenia i pamiętajcie, że początki są najgorsze później z każdym dniem jest lepiej Smile
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama