portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » AH27 » Forum » Śmietniki przy blokach
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Śmietniki przy blokach

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Zeglarska 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Nie Kwi 10, 2011 0:49
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 1:15    Temat postu: Śmietniki przy blokach

Mam pytanie do mieszkańców.
Czy ktoś zwrócił uwagę jak wyglądają nasze śmietniki pod blokami?, chodzi mi o sposób wykonania kilka pozbijanych listewek, przez które będzie widać kontener na śmieci, będą swobodnie się wydostawać zapachy i w dniu wietrznym śmieci będą latać poza śmietnik, przecież śmieci nie będą wywożone codziennie. Wychodząc na balkon do ogródka pierwszą rzeczą, która się rzuci w oczy będzie śmietnik i zawartości w nim. Oczywiście od strony hanzy naprzeciw ich okien śmietnik jest murowany. Poza tym jaka to jest wizytówka osiedla, każdy kto przyjedzie i będzie szedł z parkingu będzie miał zaszczyt popatrzeć na śmietnik odkryty. Wychodząc w letni dzień do ogródka nie chcę patrzeć na kontener i śmieci. Nie wiem kto taki projekt wymyślił, ale tak nie może być. Na innych ulicach Hanzy śmietniki są murowane.
Trzeba coś z tym zrobić póki jeszcze nie odebraliśmy od hanzy mieszkań jako wspólnota.
Co o tym sądzicie.
lannii 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 0:07
Posty: 27
Skąd: gdańska

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 0:09    Temat postu: zgadzam się

Zgadzam się z przedmówcą, ja też na to zwróciłam uwagę już dawno, ale miałam nadzieję, że będzie coś z tym zrobione. Śmietnik to nie jest coś co powinno przykuwać uwagę na początku jak się wjeżdża na naszą ulicę, a teraz tak jest, ogólnie wizualnie nie jest źle połączenie elementów murowanych z drewnem, ale ściany powinny od wewnątrz być zabudowane albo jakimś elementem drewnianym, albo cegiełkami. Kontenery powinny być niewidoczne. Powiem szczerze, że nie spotkałam się jeszcze z takim śmietnikiem wszędzie gdzie widziałam jest on zabudowany. Oprócz ciepłych dni kiedy to śmieci szybciej się psują, trzeba zwrócić uwagę też na jesień i zimę. Już tej zimy można było zaobserwować, iż padający śnieg zasypywał śmietnik. Niestety położenie naszych budynków i bariery związane z brakiem miejsca od strony klatek uniemożliwiło umiejscowienie śmietników w bardziej odseparowanym miejscu. Dlatego też warto zwrócić uwagę jak będzie wyglądało to co mamy przed naszym blokiem, przecież to nasza wizytówka. Zbliża się lato i zapewne będziemy dużo spędzać czasu na balkonach i w ogródkach, więc mam nadzieję, że śmietnik i jego zawartość będą tylko niezauważalnym elementem. Zobaczymy czy coś z tym zrobią, trzeba się dowiedzieć.
Pozdrawiam sąsiadów
Dominikana 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Kwi 03, 2010 8:27
Posty: 52
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 22:35    Temat postu: Re: Śmietniki przy blokach

Przed kupieniem mieszkania pytałam się o śmietnik ponieważ mam blisko mieszanie i otrzymywałam odpowiedz że będzie murowany jak wszystkie inne na osiedlu. Po wybudowaniu śmietnika udałam się do hanzy celem wyjaśnienia niezgodności tego co mówili w biurze sprzedaży z rzeczywistością. Otrzymałam odpowiedz, że to ze względu na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nie wiem kto wymyślił tą bzdurę ponieważ śmietnik nie stanowi żadnego zagrożenia tym bardziej, że nie stoi na skrzyżowaniu. Przy pierwszym zebraniu wspólnoty trzeba będzie poruszyć ten temat. Nikt nie chce latających śmieci na osiedlu.
Zeglarska 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Nie Kwi 10, 2011 0:49
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 23:38    Temat postu: ciekawe argumenty hanzy

Nigdy nie słyszałem większej bzdury. Co ma śmietnik do bezpieczeństwa ruchu drogowego, na innych ulicach są murowane śmietniki czyli wcześniej nie stosowali się do tych zasad. Wydaje mi się, że tu chodzi o obniżenie kosztów po prostu oszczędzają na nas jak tylko się da to samo się tyczy chodników. Od strony klatek też jest ciemno jak ..........., można się przewrócić idąc do domu, jakby nie można było postawić po jednej latarni przy bloku. Skoro mieli taki zamysł z tymi śmietnikami czemu nie postawili ścianki murowanej od strony parkingu tylko postawili sobie na przeciwko okien, jakby było inaczej co by powiedzieli potencjalni nabywcy nowych mieszkań gdyby widzieli z biura śmieci. Niech przedstawią prawne argumenty odnośnie budowy śmietnika niech nam udowodnią, że tak musi być, przecież wszystko musi być potwierdzone odpowiednimi przepisami. Jeżeli nam mieszkańcom coś przeszkadza, albo jest inaczej niż zapewniano musimy teraz to egzekwować, później może być tak, że my wspólnota jakiekolwiek poprawki będziemy robili na własny koszt.
Te mieszkania dla wielu z nas są pierwszym wymarzonym "M", ciężko pracowaliśmy na to, dlatego też powinniśmy być traktowani z szacunkiem i z powagą przez developera, a mam wrażenie, że w wielu kwestiach tak nie jest.

Walczmy o Swoje
lannii 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 0:07
Posty: 27
Skąd: gdańska

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 0:16    Temat postu: ciągła walka

Walki ciąg dalszy, zaczęło się od wytykania krzywizn w mieszkaniach i zniszczonych okien, a nie wiadomo na czym się skończy. Na razie mamy nieszczęsne śmietniki. Dzisiaj pisałam do Hanzy w tej sprawie, dostałam potwierdzenie przeczytania, ale odpowiedzi nie uzyskałam, niestety to nie pierwszy raz. Dzisiaj spacerowałam sobie po osiedlu cztery pory roku i zwróciłam uwagę na śmietniki wszystkie zabudowane a i tak z kontenerów wydobywały się śmieci, nie chcę nawet myśleć jak to wyglądałoby u nas przy odkrytym śmietniku. Mam pytanie do Dominikany czy ma jakieś potwierdzenie tego co wcześniej hanza mówiła o śmietniku, jakieś maile?, można było by im teraz to przedstawić. Wiem, z doświadczenia, że w ważnych kwestiach warto mieć wszystko na piśmie. Ja wszystkie rzeczy które załatwiałam z hanzą mam udokumentowane albo na piśmie albo w mailach. Dzięki temu wiele rzeczy byłam w stanie udowodnić. Jeżeli nie to zgadzam się z przedmówcą, że trzeba od hanzy uzyskać przepisy dotyczące tego jak ma wyglądać śmietnik. Ja postaram się też dowiedzieć z innych źródeł.
Widzę duże poruszenie na forum po ilości wyświetleń, czekamy też na inne opinie mieszkańców.
Pozdrawiam wszystkich
Dominikana 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Kwi 03, 2010 8:27
Posty: 52
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 9:55    Temat postu: Re: Śmietniki przy blokach

Niestety nie mam. Kwestia śmietnika była potwierdzana jedynie słownie teraz wiem że na gębę nic nie można załatwiać. Podczas odbioru też pytałam się 2 razy o śmietnik i także dostawałam odpowiedz słowną. Mam jedynie za świadków rodzinę. Może ktoś jeszcze interesował się tą kwestią to na zebraniu jeżeli takie zrobimy będziemy mieć jakąś siłę przebicia.
grzenio 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pon Mar 22, 2010 9:46
Posty: 62
Skąd: Borkowo

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 11:32    Temat postu: Re: Śmietniki przy blokach

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 12 kwietnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich
usytuowanie.
Rozdział 4
Miejsca gromadzenia odpadów stałych
§ 22. 1. Na działkach budowlanych należy przewidzieć miejsca na pojemniki
służące do czasowego gromadzenia odpadów stałych, z uwzględnieniem możliwości
ich segregacji.
2. Miejscami, o których mowa w ust. 1, mogą być:
1) zadaszone osłony lub pomieszczenia ze ścianami pełnymi bądź
ażurowymi
,
2) wyodrębnione pomieszczenia w budynku, mające posadzkę powyżej
poziomu nawierzchni dojazdu środka transportowego odbierającego odpady, lecz
nie wyżej niż 0,15 m, w tym także dolne komory zsypu z bezpośrednim wyjściem na
zewnątrz, zaopatrzonym w daszek o wysięgu co najmniej 1 m i przedłużony na boki
po co najmniej 0,8 m, mające ściany i podłogi zmywalne, punkt czerpalny wody,
kratkę ściekową, wentylację grawitacyjną oraz sztuczne oświetlenie,
3) utwardzone place do ustawiania kontenerów z zamykanymi otworami
wrzutowymi.
3. Między wejściami do pomieszczeń lub placami, o których mowa w ust. 2, a
miejscem dojazdu samochodów śmieciarek wywożących odpady powinno być utwardzone
dojście, umożliwiające przemieszczanie pojemników na własnych kołach lub na
wózkach.
4. Miejsca do gromadzenia odpadów stałych przy budynkach wielorodzinnych
powinny być dostępne dla osób niepełnosprawnych.
§ 23. 1. Odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, o których
mowa w § 22 ust. 2 pkt 1 i 3, powinna wynosić co najmniej 10 m od okien i drzwi
do budynków z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz co najmniej 3
m od granicy z sąsiednią działką. Zachowanie odległości od granicy działki nie
jest wymagane, jeżeli osłony lub pomieszczenia stykają się z podobnymi
urządzeniami na działce sąsiedniej.
2. W przypadku przebudowy istniejącej zabudowy, odległości, o których mowa w
ust. 1, mogą być pomniejszone, jednak nie więcej niż o połowę, po uzyskaniu
opinii państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.
3. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej dopuszcza
się zmniejszenie odległości określonych w ust. 1 od okien i drzwi do 3 m, od
granicy działki do 2 m, a także sytuowanie zadaszonych osłon lub pomieszczeń na
granicy działek, jeżeli stykają się one z podobnymi urządzeniami na działce
sąsiedniej bądź też przy linii rozgraniczającej od strony ulicy.
4. Odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, o których mowa w
§ 22 ust. 2 pkt 1 i 3, nie powinna wynosić więcej niż 80 m od najdalszego
wejścia do obsługiwanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego, zamieszkania
zbiorowego i użyteczności publicznej. Wymaganie to nie dotyczy budynków na
terenach zamkniętych.
§ 24. 1. Na terenach niezurbanizowanych dopuszcza się stosowanie zbiorników na
odpady stałe, przystosowanych do okresowego opróżniania, pod warunkiem
usytuowania ich w odległościach określonych w § 23 ust. 1.
2. Zbiorniki, o których mowa w ust. 1, powinny mieć nieprzepuszczalne ściany i
dno, szczelne przekrycie z zamykanym otworem wsypowym oraz zamykanym otworem
bocznym do usuwania odpadów. Do zbiorników tych należy doprowadzić utwardzony
dojazd.
§ 25. Przy budynkach wielorodzinnych trzepaki należy sytuować przy miejscach do
gromadzenia odpadów stałych, z zachowaniem odległości nie mniejszej niż 10 m od
okien i drzwi do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi.



http://huby.seo.pl/13_recykling/138_smietniki.htm

LOKALIZACJA ŚMIETNIKÓW - prawo budowlane

Można powiedzieć, ze zmiany obyczajowe sięgnęły śmietników. Tych zamykanych jest coraz więcej. Są na klucze, kłódki, kody, a nawet na pilota w ogrodzonych osiedlach. W całym mieście trwa akcja przebudowy śmietników na starych blokowiskach.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - Dz.U. Nr 75, poz. 690.

Prawo budowlane, a w szczególności Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, reguluje kwestie odległości pomiędzy kontenerem na śmieci a budynkiem mieszkalnym (art. 22-25).

odległość śmietnika od drzwi i okien budynków powinna wynosić 10 m,
odległość od sąsiedniej działki - 3 m - i ile śmietniki nie stykają się ze sobą,
inwestor powinien wyodrębnić miejsce na gromadzenie odpadów stałych i ich segregację (art. 22),
dojście do śmietnika powinno być utwardzone,
dostęp do śmietnika blokowego powinny mieć osoby niepełnosprawne.

BUDOWA OSŁON ŚMIETNIKOWYCH

Jedną z pierwszych inwestycji realizowanych przez wspólnoty mieszkańców jest budowa osłon śmietnikowych. Ta prosta inwestycja umożliwia uporządkowanie zakończenie "problemów sanitarnych" związanych ze śmietnikami.
Realizację inwestycji można powierzyć wyspecjalizowanej firmie. Czy jest to dobre rozwiązanie? Tak, lecz pod warunkiem, że potrafimy wynegocjować zadawalające warunki np. z WPO-ALBA, Trans-formers, czy Eco-Recycling.
Warunki ekonomiczne

Za przykład niech posłużą osłony śmietnikowe na 4 standardowe kontenery 1100 litrowe, z cegły klinkierowej, zadaszone, osiatkowane, z bramką wejściową zamykaną na zamek:

cena brutto ok. 11 tys. - 18 tys. zł.

Wersja z blachy dachówkowej, powlekanej - byłaby tańsza o ok. połowę czyli w granicach 6 tys. zł. Istnieje również możliwość wyremontowania istniejących osłon śmietnikowych. Koszt naprawy, podwyższenia ścian, zadaszenia, osiatkowania to ok. 3,5-6,5 tys. zł.
Wymagania techniczne

Zgodnie z ustawą prawo budowlane zadaszone osłony śmietnikowe zaliczane są do obiektów małej architektury i nie wymagają pozwolenia na budowę. Na podstawie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie:

podłoże gruntowe - teren nieuzbrojony,
zapewnienie odległości min. 10m od okien i drzwi budynków, max. 15 m od miejsca dojazdu pojazdów do odbioru odpadów,
utwardzone dojścia do budynków i do miejsca dojazdu.

Z naszej strony zwracamy uwagę na szczeliny dylatacyjne i wykonanie dodatkowego betonowego pasa wokół osłon śmietnikowych (czego zazwyczaj nie przewidują umowy standardowe).

Wykonanie osłon śmietnikowych związane jest często z zawarciem umowy na czas oznaczony na świadczenie usług odbioru śmieci po określonej stałej cenie - radzimy przed podpisaniem umowy przeprowadzić odpowiednie negocjacje cenowe. Cena śmieci zależy od stopnia ich posegregowania, dlatego radzimy zastanowić się nad wykonaniem dodatkowego utwardzonego miejsca na kontenery do selektywnej zbiórki odpadów.
CZYSZCZENIE KONTENERÓW

Nie ma przepisów regulujących kwestie mycia pojemników na śmieci - dlatego SANEPID nie interweniuje w tych sprawach. Inspektorzy sanepidu nie mogą karać zarządców, bo nie zajmują się kontrolą sanitarną śmietników. Za czystość kubłów odpowiada zarządca.

Po Wrocławiu teoretycznie, codziennie jeżdżą trzy pojazdy (jeden Trans-Formers, dwa WPO-ALBA), które dezynfekują kontenery na śmieci (firmy te dezynfekują kubły tylko, gdy temperatura przekracza 25 stopniu Celsjusza). Czyszczenie wodą jednego kubła trwa ok. 2 minuty. Czyszczenie odbywa się wodą ze środkami chemicznymi, wtłaczanymi w pojemnik pod ciśnieniem ok. 220 atmosfer.

Wielu administratorów nieruchomości ma podpisane umowy z firmami wywożącymi nieczystości. Wielu administratorów uważa jednak, że czystość kubłów jest sprawą ich właścicieli, co oznacza, ze w ogóle nie interesują się stanem sanitarnym ich pojemników na odpady stałe.

_________________
---- www.autoserwis-hynka.pl ----
8140189
lannii 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 0:07
Posty: 27
Skąd: gdańska

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 12:34    Temat postu: Re: Śmietniki przy blokach

Rozmawiałam dzisiaj z Panem Adamem Obiegłym, śmietniki zostały wykonane zgodnie z projektem, trzeba przyznać dziwnym, taki śmietnik mógłby stać ale w innym miejscu. Czyli od samego początku wiedzieli jak będą one wyglądały, tym samym wprowadzali w błąd mieszkańców mówiąc, że będzie zamurowany. Na pewno wiele osób nie zdecydowałoby się na zakup mieszkania, dlatego było łatwiej zmienić fakty. Ja na pewno nie kupiłabym mieszkania mając za "sąsiada kontener i latające śmieci". Usłyszałam również, że nie przypomina sobie, żeby ktokolwiek w dniu odbioru mieszkania mówił o śmietniku. Poza tym podobno kierowali się tym, żeby osoba parkująca przy śmietniku żeby widziała przez niego czy nie jedzie nic znad przeciwka i mogła wyjechać. To kolejna śmieszność, ważniejsze jest parkowanie niż to w jakim otoczeniu będziemy mieszkać. Rozmawiałam dzisiaj z wojewódzkim inspektorem budowlanym, powiedział mi, że nie ma jako takiego przepisu mówiącego o tym, że oni musieli postawić taki śmietnik, postawili bo tak mieli w planie zagospodarowania przestrzennego taki projekt. Wybierając inspektora na dzień odbioru części wspólnej musimy zwrócić uwagę, żeby był członkiem izby i miał wszystkie uprawnienia. Powiedział mi również, żeby sprawdzić czy wszystko zostało wykonane zgodnie z przepisami, powiedział, że bardzo często inspektor budowy i developer chcą wiele rzeczy zatuszować. Czytając odpowiedź powyższą tak na prawdę nie ma w niej konkretnej odpowiedzi dlaczego?, czym oni się kierowali bo na pewno nie naszym dobrem.
Jedyne co udało mi się dowiedzieć w Hanzie to, że w dniu przekazania części wspólnej trzeba będzie negocjować z nimi zmianę śmietnika.

Dobra wiadomość jest taka, że od strony klatek będziemy mieli oświetlenie.

Pozdrawiam
Dominikana 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Kwi 03, 2010 8:27
Posty: 52
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 21:05    Temat postu: Re: Śmietniki przy blokach

Dziwne bo jak ja poszłam wyjaśnić sprawę śmietnika dostałam informacje że developer nie zna dokładnego planu infrastruktury. Jak widać dla każdego inna odpowiedz. podczas odbioru wyżej wymieniona osoba był uczestnikiem rozmowy na temat tego śmietnika. Nam już ręce opadają tyle powiem.
BlueBiker 
   

VIP


Wiek: 45
Dołączył: Śro Paź 03, 2007 9:51
Posty: 615
Skąd: CPR

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 21:53    Temat postu: Re: Śmietniki przy blokach

Oj po co tyle szumu?, z funduszu walniecie od środka płytę osb i będzie ok. A Odległości od ogródków są wszędzie podobne...

BTW, osobiście sądzę, że Wasza ulica nie powinna się nazywać Żeglaska, ale Alternatywy Very Happy
18999580
wollf1 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Kwi 13, 2011 16:23
Posty: 8
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Kwi 13, 2011 20:46    Temat postu: Re: Śmietniki przy blokach

Witam sasiadow.Zgadzam sie z opinia,ze nasz smietnik to wielki niewypal ,gdyby stal w ogrodku to bylaby z niego niezla altanka. Wyjasnienia ze strony HANZY ,ze murowany stanowilby zagrozenie w ruchu drogowym ,to totalna bzdura.Wlasnie w obecnej formie jest niebezpieczny,poniewarz podczas silnych wiatrow,beda z niego wylatywaly np.worki papiery .IDZIESZ PIEKNYM CHODNIKEM??????????
a tu nagle brudna reklamowka laduje ci na glowie,albo przylepia sie do szyby samochodu ,dobrze jesli akurat nim nie jedziesz.UWAZAM ZE KONIECZNIE TRZEBA WYJASNIC TEN PROBLEM.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama