portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wspólnota Olimpijska 21-23-25 » Forum » Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mrglova 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Lip 06, 2009 18:26
Posty: 122
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Gru 25, 2010 17:44    Temat postu: Re: Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...

Jestem jak najbardziej za zmianą zarządcy... kto u lich głosował w anikecie na nie Very Happy
obecnie:
- na klatakch syf
- grzybek rośnie a płytki położone pionowo na doe ściany przy zejściu do piwnicy odpadają
- woda się zbieraz w rogu przy ścianie przy zejściu do pwinicy (olimpijska 23)
- odśnieżenie parkingu bez komentarza
- oblodzone nieposypane chodniki przed klatkami
- pewnie jeszcze w tym roku podobnie jak w poprzednim skasuja nas za fikcyjne usunięcie śniegu z dachu
- stawki mają wysoki a jakość absolutnie nieadekwatna

Podsumowując spotkanie by się przydało. Nie można tu już przesądzać czy zminimu zarządcę czy nie ale wystąpmy (poprzez zarzad wspólnoty) chociaż z oficjalnymi zapytaniami ofertowymi do innych zarządców (również Prestiż, Nasza Wspólnota itd.)

A wiadomo, że jako nie znamy jakości świadczonych usług innych zarządców to póki co interesująnas gównie ich stawki żeby były niższe od Posesji, no i oczywiście bazowanie na opiniach innych
michals4 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Sob Kwi 12, 2008 0:41
Posty: 725
Skąd: CPR

PostWysłany: Sob Gru 25, 2010 20:27    Temat postu: Re: Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...

mrglova napisał:
kto u lich głosował w anikecie na nie Very Happy

Klikasz pod ankietą "Zobacz głosujących" i w nawiasie za nick'iem masz numer wybranej opcji.

Pzdr!
shanti 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Śro Sty 14, 2009 14:12
Posty: 101
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 15:33    Temat postu: Re: Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...

Osobiście nie mam dużego doświadczenia w życiu we Wspólnocie. Jest to moje pierwsze mieszkanie w bloku i pierwszy raz mam do czynienia z Zarządcą. Nie mam porównania z innymi firmami ale po przeczytaniu opinii na forach czy rozmowach ze znajomymi/rodziną nikt ze swojego zarządcy nie jest w 100% zadowolony. Wszyscy jednak są zgodni, że podstawą jest dobry Zarząd i zaangażowanie mieszkańców Wspólnoty więc może od tego powinniśmy zacząć. Ok!

Narzekacie np. na brudne klatki. Często jestem w domu i obserwuje jak Pan Sprzątający stara się ogarnąć to co sami nabrudziliśmy. Klatka jest czysta i pachnąca ale często jest to kwestia kilku minut zanim jeden sąsiad czy drugi zrobi przemarsz po mokrej podłodze zostawiając białe ślady, kipując papierosa co kilka schodków. Przy takiej pogodzie Kwasny to już w ogóle graniczy z cudem utrzymać klatkę w czystości ale na ten temat pisaliśmy już w wątku : http://gdansk-cztery-pory-roku.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=63049

Gdy mieliśmy problem z prądem Idea w mieszkaniu po telefonie pomoc zjawiła się do godzinki czasu i w 5 min usterka była usunięta.

Jeżeli chodzi o odśnieżanie to nie jest u nas tak najgorzej. Bywały kiepskie dni ale przy takiej zimie nie ma się co dziwić. Udaje się wyjechać z parkingu co w zeszłym roku nie bardzo mi wychodziło Very Happy Teraz odśnieżają nawet ulice i nasze osiedle jest w dobrym stanie. Prawie codziennie bywam na osiedlach Słoneczna Dolina, Trzy Dęby na Morenie, Osiedle Leszczynowe, Horyzont czy też Orunia okolice Krzemowej/Platynowej. Czasami nie dało się wjechać na te osiedla, zaparkowanie graniczyło z cudem – Przestraszony koszmar.

Przyczepiłabym się jedynie do chodników ale to w ostatnich dniach kiedy są oblodziałe, niczym nie posypane, lód nie skuty – ciężko się chodzi.

Wydaje mi się, że jeżeli przeszkadzają nam w/w problemy to można np. postarać się o zmianę firmy sprzątającej – może chociaż dwuosobowej bo ten jeden Pan Sprzątający faktycznie nie daje sobie ze wszystkim rady – sprzątanie, odśnieżanie itp. Question

Najbardziej u Zarządcy przeszkadza mi brak informacji i brak postępów z Hanzą. W mur Nic się nie dzieje, nie wiemy też ile zostało przez Hanze naprawionych usterek po odbiorach części wspólnych i co jeszcze muszą zrobić. Dlaczego tego nie robią i czy podali czas w jakim czasie to zrobią. Pojawiają się nowe usterki w blokach czy ktoś to zgłaszał ? Kiedy otrzymamy klucze do pomieszczeń wspólnych ? Lista pytań się nie kończy …… Question Question Question Question Question Question Question


Żeby rozwiązać powyższe problemy trzeba zorganizować zebranie Wspólnoty. Trzeba się jednak zastanowić czy zorganizować spotkanie tylko mieszkańców czy od razu z Posesją. Trzeba to spotkanie zorganizować mądrze , żeby to nie był spęd wykrzykujących mieszkańców, którzy co minutę będą zmieniać temat bo każdy będzie miał swoje mądrości bo skończy się na tym, że poruszymy milion spraw, które i tak zostaną bez odpowiedzi. Należałoby zrobić plan spotkania i liste problemów, które będą poruszane i spokojnie lecieć punkt po punkcie. Cool Taki plan wraz z wyznaczonym terminem spotkania powinien dostać każdy z mieszkańców wystarczająco wcześnie, żeby móc przygotować się na każdy z tematów.

Listę problemów można w części ułożyć z poruszanych problemów na forum.

Jeżeli zdecydujemy się na zmianę Zarządcy proponuje wybrać firmę, którą ma pod sobą tylko kilka wspólnot. Niektóre z wymienianych firm są duże i powszechnie znane i większość z nich ma więcej wspólnot do obsługi niż pracowników do działania.

Pozytywne opinie słyszałam o :

http://www.m-lokum.pl/index.html
http://www.zianep.pl/index.php?id=2

Może warto do końca zimy wszystko ustalić, żeby z wiosną ruszyć i troszkę zadbać o te nasze części wspólne …..

Pozdrawiam

P.S. Wszystkiego Najlepszego Na Nowy Rok życzę Very Happy
dariusz.for 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Nie Paź 05, 2008 22:00
Posty: 29
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 18:51    Temat postu: zarządzanie nieruchomością

witam,

zgodzę się z shanti odnośnie tego, że obsługa Posesji nie jest najgorsza. Dziwi mnie fakt, że osoby, które mają zastrzeżenia nie przekazują ich dalej do członków Zarządu Wspólnoty, aby konkretną sprawę wyjaśnić. W każdej klatce jest mieszkaniec, który jest członkiem Zarządu i warto zgłaszać problemy, jeżeli sami nie możecie sobie z daną sprawą poradzić po samodzielnej próbie rozwiązania problemu z Posesją czy Hanzą. Co do zieleni i otoczenia placu zabaw nie można oczekiwać w środku zimy że nic się w tej sprawie nie dzieje. Najlepszy termin to wczesna wiosna, aby zakupić za kwotę jaką otrzymaliśmy od Hanzy krzewy, kwiaty itp. oraz wycenić jaki będzie koszt ogrodzenia placu zabaw. Proszę mieć tylko na uwadze fakt, że w chwili, gdy pojawi się zieleń albo my jako mieszkańcy będziemy zobowiązani do dbania o posadzone rośliny albo zaangażujemy firmę, która zajmie się pielęgnacją zielni ( oczywiście odpłatnie ). Wg mnie angażowanie firmy to nie jest dobry pomysł patrząc na to jak była koszona trawa.... Lepiej aby o to dbali mieszkańcy.

Dodatkowo, to co dla mnie jest najważniejsze, proszę, aby nie swojej irytacji nie przelewać na osobę która dba o czystość klatek schodowych oraz otoczenia Wspólnoty. Swoje zastrzeżenia proszę kierować do członków Zarządu lub Posesji, czy też bezpośrednio do firmy, która wyznaczyła pracownika sprzątającego.

Wytykając osobie która odśnieża chodniki fakt że sprzątanie klatek jest ważniejsze nie wymaga komentarza. Jest okres zimowy więc korytarza na wysoki połysk proszę się nie spodziewać. Spotkanie jest koniecznie. Najpierw samych mieszkańców, aby ustalić w czym jest problem a potem razem z Posesją mogą spotkać się wyznaczone osoby lub członkowie Zarządu.
Opel69 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Sty 04, 2011 20:15
Posty: 3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 20:36    Temat postu: Re: Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...

w 100% zgadzam się z przedmówcą Very Happy nie mam zupełnie nic do zarzucenia Panu który sprząta - natomiast mam zarzuty do niektórych mieszkańców klatki a dokładnie miałem sposobność usłyszeć sprzeczkę a raczej złośliwe uwagi które sąsiadka z parteru kierowała do Pana sprzątającego komentując jego pracę - drodzy sąsiedzi apeluję o rozsądek!!!!!!!!!!!
marcinm1 
   

Bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Nie Wrz 20, 2009 16:52
Posty: 32
Skąd: Gdansk/CPR

PostWysłany: Śro Sty 05, 2011 8:41    Temat postu: Re: Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...

Witam,
W moim odczuciu obsługa wspólnoty przez Posesję nie jest... najlepsza. Obserwuje na bieżąco jak obsługiwana jest przez kilka ( 3 lata na pewno) ostatnich lat pewna wspólnota przez 1 z firm których ogólną ofertę udostępniłem.
I tak: rozliczenie mediów - co miesiąc ( + aktualizacja prognozowanych opłat na miesiąc następny na podstawie bieżących odczytów),
czynsz + fundusz remontowy wpłacany na 1 rachunek bankowy i przeksięgowywany wewnętrznie przez firmę),
przy każdym "czynszu" jest podana informacja o "stanie konta lokalu" tj. nadpłaty czy też nie dopłaty;
parkingi wspólnoty wyposażono w szlabany ( 2 wjazdy) których nie było;
wygospodarowano dodatkowe miejsca parkingowe,
wokół budynków jest zielono ( i to nie od chwastów tylko zadbanych trawników, krzewów, etc.)
Pogotowie lokatorskie - 24h a nie do 21.
wjazdy, chodniki, etc. odśnieżone, "od lodzone".
Koszt obsługi przez firmę jest porównywalny (mniej więcej tak sam) jaki my ponosimy korzystając z usług posesji.
Myślę, ze znajda się przykłady i innych firm świadczących usługi na taki czy jeszcze wyższym poziomie. Należy równać w górę nie w dół.

Spotkanie zdecydowanie jest potrzebne. Jednak brak propozycji miejsca i terminu. Z uwagi na aurę panującą chyba musi to być piwnica (klatka 21 czy 23? w 25 nikt nic nie usłyszy poprzez dźwięki z kotłowni). Najbliższy wtorek, godzina 19 ? czy może inny termin i miejsce. Ogłoszenia na tablice przygotować i rozwieść się zobowiązuję.

Pozdrawiam,
Marcin

Gwoli informacji i ścisłości. Zawiadomienia o spotkaniu mogę wydrukować i powiesić gdy ustalone zostanie miejsce i czas takowego.
M.


Ostatnio zmieniony przez marcinm1 dnia Thu Jan 06, 2011 8:25, liczba edycji: 1
BlueBiker 
   

VIP


Wiek: 45
Dołączył: Śro Paź 03, 2007 9:51
Posty: 615
Skąd: CPR

PostWysłany: Śro Sty 05, 2011 10:32    Temat postu: Re: zarządzanie nieruchomością

dariusz.for napisał:
[...]Proszę mieć tylko na uwadze fakt, że w chwili, gdy pojawi się zieleń albo my jako mieszkańcy będziemy zobowiązani do dbania o posadzone rośliny albo zaangażujemy firmę, która zajmie się pielęgnacją zielni ( oczywiście odpłatnie ). Wg mnie angażowanie firmy to nie jest dobry pomysł patrząc na to jak była koszona trawa.... Lepiej aby o to dbali mieszkańcy.[...]


Nie jestem pesymistą, ale próbkę "dbania" o zieleń mamy z tujami przy ogródku AH26: pieski obszczywają drzewka, które niszczeją, a właściciele mają głupie tłumaczenia i masę argumentów do dyskusji włączając sławny tekst: "A co ja mam temu psu powiedzieć?". Może faktycznie jeśli każdy będzie becalował na zieleń to będzie większy szacunek do niej, bo w społeczną postawę wierzę tak jak w tej chwili z odśnieżaniem, czyli kilka osób się urobi a inni uskutecznią tumiwisizm i popsioczą na Pana od sprzątania.

Jeśli chodzi o zarządcę, to nie tyle chciałbym go zmienić, jak spowodować by walczył o nas na oferty z innymi zarządcami. Wydaje mi się, że nie jesteśmy zbyt integralni by rozmawiać z Posesją na odpowiednim poziomie.

BTW, scaliłem dublujące się tematy aby mieć pełen obraz wynurzeń w temacie między nami Smile - enjoy! Smile
18999580
wuuodar 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 22, 2009 11:34
Posty: 89
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 13:48    Temat postu: Re: Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...

spotkanie o 19 we wtorek OK. Aktualne?
BlueBiker 
   

VIP


Wiek: 45
Dołączył: Śro Paź 03, 2007 9:51
Posty: 615
Skąd: CPR

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 14:29    Temat postu: Re: Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...

No to jeszcze jakby ktoś umocowany Zarządowo dodał wpis na tablicach ogłoszeń - forum i realnych (w razie potrzeby mogę drunkąć).
18999580
dariusz.for 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Nie Paź 05, 2008 22:00
Posty: 29
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 19:09    Temat postu: Re: Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...

A ten termin to już na 100 % potwierdzony? Jeśli tak to niestety nie zaszczycę Was swoją obecnością a z tego co widziałem chętny do rozwieszania komunikatu o terminie spotkania jest marcinm Smile
marcinm1 
   

Bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Nie Wrz 20, 2009 16:52
Posty: 32
Skąd: Gdansk/CPR

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 9:23    Temat postu: Re: Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...

dariusz.for napisał:
A ten termin to już na 100 % potwierdzony? ...

Właśnie nie wiem czy termin można uznać za potwierdzony. Ponad to nie wiem gdzie miało by się owo spotkanie odbyć.
Co do wywieszenia informacji o spotkaniu to ,jak pisałem, nie widzę problemu aby to zrobić. Ale przecież nie poinformuję, że spotkanie chyba na parkingu i chyba we wtorek ma się odbyć a dalej to się zobaczy...
BlueBiker 
   

VIP


Wiek: 45
Dołączył: Śro Paź 03, 2007 9:51
Posty: 615
Skąd: CPR

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 22:06    Temat postu: Re: Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...

No dobra, na ostatnim spotkaniu wspólnoty padło trochę deklaracji ze strony zarządu... ale i zarządcy... coś się dzieje w tym kierunku? Może należy wyznaczyć zadania, określić terminy i rozliczać z ich realizacji jak w firmach z zarządami ? Razz
18999580
alterek 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 03, 2011 20:48
Posty: 23
Skąd: Gdańsk-Łostowice

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 22:32    Temat postu: Re: Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...

a tak w skrocie, jakie to byly delkaracje ? Smile
Aleks 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 03, 2007 15:52
Posty: 215
Skąd: Porębskiego

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 8:36    Temat postu: Re: Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...

słuchajcie ma ktoś z "ogródkowiczów" pomysł jak odzyskać pieniądze od Hanzy za bezsensowne liczniki na wodę ogródkową za które płaciliśmy jakieś 400-500 zł a których Saur nie chce za chiny ludowe zalegalizować? Moim zdaniem Hanza wprowadziła nas w błąd, że liczniki są legalne i będzie można rozliczać wg nich zużycie wody.....
BlueBiker 
   

VIP


Wiek: 45
Dołączył: Śro Paź 03, 2007 9:51
Posty: 615
Skąd: CPR

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 21:24    Temat postu: Re: Zarządca, rachunki, wspólnota, uchwały...

@ alterek:
Obiecali np spotkanie w sprawie zagospodarowania części wspólnych (płotki, roślinność, ogrodzenie, itd...) czy tylko ja czekam na to spotkanie?

@aleks:
Ja bym tam nie wierzył w wymyslone na szybko story posesji - jaką masz gwarancję, że omówili sprawę z saurem? - Chyba trzeba wziąć sprawy w swoje ręce...
18999580
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama