portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wspólnota Olimpijska 21-23-25 » Forum » Odbiory, terminy itd...
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odbiory, terminy itd...

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Następna     Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    
Autor Wiadomość
Koniczynka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Maj 09, 2008 22:09
Posty: 86
Skąd: AH23

PostWysłany: Śro Lis 26, 2008 14:34    Temat postu: Odbiory, terminy itd...

AH23 ma termin odbioru pomiędzy 15.03.-15.06. i jak zostałem poinformowany w Hanzie raczej trzeba się nastawiać, że będzie to ostatni miesiąc tego terminu, więc pewnie nie wcześniej niż czerwiec...
Jak sami dobrze wiecie, AH23 jest najbardziej zaawansowane z wszystkich, jednak AH24 jest daleko w polu i ono opóźni odbiór. I nie chodzi tu tylko o kotłownie, ale także o to, że będziemy stanowić jedną wspólnotę (kwestie formalne).
Myślę, że gdybyście odebrali Wasz blok z datą lipcową, byłby to ewenement, bo jak do tej pory Hanza prędzej spóźniała się z odbiorami, niż miała by to zrobić przed czasem.
I kolejna sprawa której jak widzę nikt z Was nie wziął pod uwagę, a wg. mnie w zupełności wyklucza możliwość wcześniejszych odbiorów. Jak wiadomo, do odbioru musi być 100% frekwencji. Nie może nikogo zabraknąć (tak mnie uprzedziła Hanza). Powiedzmy, że Hanza jest gotowa z odbiorami AH26 na maj 2009 i wysyła mi list polecony z informacją o tym miesiąc wcześniej. Ja niestety już pół roku wcześniej zabukowałem sobie wycieczkę na wyspy Bora Bora wraz z rodziną (wiedząc, że przed 15.lipca odbiory mi nie "grożą" Wink ) na dwa tygodnie i nie mogę się pojawić, a na odbiorze chciałbym być osobiście. I co wtedy?? Bez chociażby 1 osoby odbiorów zrobić nie można.
Już nawet nie chce wnikać ile osób które zakupiło mieszkania w Hanzie mieszka i pracuje za granicą, i mogą poprostu nie mieć możliwości przyjechać na odbiór wcześniej (nawet gdyby tego chcieli). A Hanza NIE MA PRAWA wymusić na nich przyjazdu wcześniej bo musiałaby zmienić umowę.
Weźcie to też pod uwagę. To, że blok stoi, i nawet niech będzie ukończony, to tylko połowa sukcesu...

PS. Już nawet nie chce się rozwodzić nad faktem, że po ostatnim boomie, w Wydziale Architektury UM w Gdańsku mają tak napięte kalendarze z odbiorami, że nawet gdyby Hanzie zależało, mogłaby nie znaleźć terminu. To może być także powód tego, że AH22 stoi ukończony i gotowy do odbioru, i... cisza.
rybsien 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Czw Paź 02, 2008 14:04
Posty: 20
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 20:28    Temat postu: Ja

Jakoś powiewa chłodem od tego dialogu Kwasny

Dziś podpisałam umowę i przy okazji wizyty u dewelopera zapytałam o dziwna sprawę odbiorów i stanu budynków...

Budynek AH23 i AH24 remontuje inna firma niż budynek AH25 i AH26
Bardzo prawdopodobne jest że nasze budynki zostaną oddane szybciej [nie wnikałam w temat podjęty przez Koniczynkę dotyczący odbioru wszystkich lokatorów i nie ukrywam że wydaje mi sie to nielogiczne ale kto wie coraz więcej takich rzeczy spotykam no swojej drodze :> ] ponieważ są do przodu z robotą. Gorsza sytuacje maja pozostałe 2 budynki w których roboty sie opózniają i możliwe że będzie poślizg.

PS - oddane szybciej niż w umowie a nie szybciej niż 23 i 24 A w sumie kto wie Smile

Pozdrawiam sąsiadów i życzę cierpliwości Smile

Gosia
2707880
Koniczynka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Maj 09, 2008 22:09
Posty: 86
Skąd: AH23

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 14:26    Temat postu: Re: Ja

rybsien napisał:
Budynek AH23 i AH24 remontuje inna firma niż budynek AH25 i AH26


No to tylko w naszym kraju możliwe... Jeszcze bloków nie zbudowali do końca, a już je remontują Wink Istne Alternatywy 4! Laughing
Aleks 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 03, 2007 15:52
Posty: 215
Skąd: Porębskiego

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 16:58    Temat postu: Re: Odbiory, terminy itd...

no widzę że z braku argumentów czepiamy się słówek Smile no cóż tak tez można...

Ostatnio zmieniony przez Aleks dnia Sat Nov 29, 2008 17:29, liczba edycji: 1
rybsien 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Czw Paź 02, 2008 14:04
Posty: 20
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 16:59    Temat postu: o co kaman

Jak będziesz mnie łapac za słówka to zapomnij o szklance cukru Cool
Ciesze sie że pomimo tego fatalnego przejęzyczenia sedno sprawy zostało zassane
Rotfl
2707880
Koniczynka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Maj 09, 2008 22:09
Posty: 86
Skąd: AH23

PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 15:36    Temat postu: Re: Odbiory, terminy itd...

BlueBiker napisał:
tam wylewać smutki


Ale ja się doprawdy niczym nie martwię. Very Happy

Stwierdzam tylko, że jeśli jest termin odbioru zapisany załóżmy 15.07.-15.10., to najwcześniej kiedy możecie się spodziewać odbioru to 15 lipca i tego Wam życzę, bo widzę, że Wam na tym zależy.
Jednak jeśli ktoś myśli o tym, że odierze przed czasem określonym w umowie, to uważam to za błąd, bo wystarczy, że z dwóch bloków (AH25 i AH26 - wspólny odbiór) choćby jedna osoba nie zgodzi się stawić na przedterminowy odbiór, nie zgodny z wcześniejszą umową (a powodów może być wiele) i Hanza NIE MA MOŻLIWOŚCI przeprowadzenia odbiorów (na odbiorach musi być 100% frekwencji + przedstawiciel Hanzy + przedstawiciele UM wydz. Architektury).
Dlatego skończone przed czasem bloki stoją puste i czekają na swój ustalony wcześniej w umowach termin. Czy tak trudno to zrozumieć?
Aleks 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 03, 2007 15:52
Posty: 215
Skąd: Porębskiego

PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 17:51    Temat postu: Re: Odbiory, terminy itd...

Koniczynka w 80% swojej wypowiedzi na masz racji ale nie będę Ci tego tu tłumaczyć bo to nie jest temat tego wątku więc skończ proszę tak jak jest.
Faktycznie myśmy też byli na budowie i nie bardzo widać żeby coś się działo.... chociaż jak przechodziliśmy koło AH25 słychać było w środku robotników (?!) w niedziele Smile.
Rybsien, faktycznie ekipy są dwie bo sprawdziliśmy dziś na tablicach informacyjnych więc mam nadzieje że masz racje Smile
JARO78 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 17, 2008 16:49
Posty: 35
Skąd: Gdańsk CPR

PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 22:36    Temat postu: Re: Odbiory, terminy itd...

a propos.. podsumowujac powyzsza wymiane zdan i bez wnikania w szczegoly zgadzam sie w 100% z 'koniczynka'. Poza tym jak widze po wypowiedziach na forum, w naszym bloku jest juz nawet dozorca samozwaniec...Wink A lyzka na to: niemozliwe! ps. milo widziec duzy progres w budowie w ostatnim miesiacu, zdjecia ze spotkan sasiedzkich to byl trafiony pomysl. Oby tak do szczesliwego finalu w lipcu!
Koniczynka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Maj 09, 2008 22:09
Posty: 86
Skąd: AH23

PostWysłany: Pon Gru 01, 2008 14:20    Temat postu: Re: Odbiory, terminy itd...

michals4 napisał:
AH23 dawno juz dach ma i czeka na odbior.


Z tego co napisałeś o dachu to zgadza się, jednak w środku jeszcze zostały do postawienia ścianki działowe, barierki balkonowe i uporządkowanie terenu. Blok ma byc "zamknięty" do końca tego roku jednak jak poinformowano mnie w Hanzie, na termin odbioru należy się nastawić gdzieś na ostatni miesiąc wg. "widełek" w umowie, tak więc wypada to na 15.05.-15.06... więc dobre pół roku jeszcze.

JARO78 napisał:
zgadzam sie w 100% z 'koniczynka'.


Dzięki! Fajnie wiedzieć, że są tu jeszcze inne osoby "trzeźwo myślące", a nie żyjące złudzeniami. I choć absolutnie do tych drugich nic nie mam, to nie znoszę jednak, kiedy innym zaczynają narzucać swoją wizję.
Oj, obyś nie wykrakał, że blok ledwo stanął, a już macie dozorce itp. Wink To nie byłaby zbyt dobra opcja Wink

Czy ktoś kto ma, mógłby wrzucić na forum AH24 najnowsze zdjęcia? Smile
BlueBiker 
   

VIP


Wiek: 45
Dołączył: Śro Paź 03, 2007 9:51
Posty: 615
Skąd: CPR

PostWysłany: Wto Gru 02, 2008 7:29    Temat postu: Re: Odbiory, terminy itd...

Koniczynka napisał:
Jednak jeśli ktoś myśli o tym, że odierze przed czasem określonym w umowie, to uważam to za błąd, bo wystarczy, że z dwóch bloków (AH25 i AH26 - wspólny odbiór) choćby jedna osoba nie zgodzi się stawić na przedterminowy odbiór, nie zgodny z wcześniejszą umową (a powodów może być wiele) i Hanza NIE MA MOŻLIWOŚCI przeprowadzenia odbiorów (na odbiorach musi być 100% frekwencji + przedstawiciel Hanzy + przedstawiciele UM wydz. Architektury).


Koniczynek, wydaje mi się że mylisz odbiór inwestycji z odbiorem lokalu. Nie wiem jakie Wy macie umowy ale w naszych jasno jest napisane co jest przedmiotem umowy i co odbieramy...

Hanza wg naszej umowy ma jeszcze kwartał na wykończenie inwestycji po odbiorach lokali w miesiącach ciepłych i aż pół roku w miesiącach zimnych. Więc odbiór inwestycji może mieć miejsce później niż odbiór lokali.

Hanza wg naszej umowy może wysłać zawiadomienie po zakończeniu prac opisanych w załączniku 4 oraz aneksu ze zmianiami (co faktycznie u nas może trochę przedłuzyć odbiór) - są to prace czysto budowlane, instalacyjne i wykończeniowe - nie zakładają zawierania umów z dostawcami np mediów, więc na nikogo Hanza nie czeka.

Jeśli się nie stawisz na odbiorze - Hanza może orzec że odebrałeś lokal - więc tylko ktoś o małym rozumku zaplanuje w roku odbiorów dłuższy wyjazd bez możliwości pojawienia się na odbiorze.

Wg naszej umowy wprowadzić można się dopiero po podpisaniu umowy docelowej, ale można już po odbiorze lokalu prowadzić prace wykończeniowe.

Reasumując: przy odrobinie szczęścia, na co liczę, będę mógł się wprowadzić nawet przed finalnym obiorem inwestycji.
(Ciekaw jestem czy ten kompleks 100m dalej już został odebrany, bo ludzie już tam mieszkają... - do sprawdzenia)

Nie jestem specjalistą w budowlance, więc mogę się mylić - przeczytałem tylko umowę. Jeśli coś źle zrozumiałem - poprawcie mnie proszę na realnej podstawie (umowa lub informacje pisane od Hanzy), bez gdybania, na podstawie "ja dużo wiem na ten temat", czy też plotek zasłyszanych od innych noży... Wink
18999580
Koniczynka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Maj 09, 2008 22:09
Posty: 86
Skąd: AH23

PostWysłany: Wto Gru 02, 2008 13:26    Temat postu: Re: Odbiory, terminy itd...

Mnie Hanza poinformowała, że ODBIÓR mojego LOKALU (w AH23) nastąpi pomiędzy 15.03.-15.06. (taki też termin jest zapisany w naszej umowie) i w tym terminie powinienem być przygotowany na to, przy czym wcześniej zostanę powiadomiony o terminie odbioru lokalu listem poleconym. Rozumiem to, że na ten okres mam być w "stanie gotowości".
I to wszystko, bez zbędnego gdybania.
I nie siedze teraz i nie "obgryzam sobie paznokci", że może to będzie 28 luty, albo i 20-ty, albo... jeszcze nie wiadomo co. Terminy są precyzyjne i co tu gdybać. Smile
rybsien 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Czw Paź 02, 2008 14:04
Posty: 20
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Wto Gru 02, 2008 14:23    Temat postu: hello

Mam inne pytanie -
dlaczego piwnice w 23 i 24 kosztują 1000 m2 a nasze 700 - 800 m2
Nie to że mnie to martwi Kwadratowy ale tak z ciekawosci.

Do tego pytania chyba nie będę tworzyła oddzielnego tematu Cool
2707880
BlueBiker 
   

VIP


Wiek: 45
Dołączył: Śro Paź 03, 2007 9:51
Posty: 615
Skąd: CPR

PostWysłany: Wto Gru 02, 2008 14:37    Temat postu: Re: Odbiory, terminy itd...

widocznie niżej położona piwnica mniej kosztuje Razz
18999580
psotniq 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Sob Cze 21, 2008 22:12
Posty: 88
Skąd: cpr

PostWysłany: Wto Gru 02, 2008 15:41    Temat postu: Re: Odbiory, terminy itd...

heh ... moze piwnice AH23 i AH 24 mają wyższy standard Wink
1785700
Koniczynka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Maj 09, 2008 22:09
Posty: 86
Skąd: AH23

PostWysłany: Wto Gru 02, 2008 16:16    Temat postu: Re: hello

rybsien napisał:
dlaczego piwnice w 23 i 24 kosztują 1000 m2 a nasze 700 - 800 m2


Ponieważ AH 23 i 24 mają mniejsze piwnice powierzchniowo, a Wy większe, a Hanza chce mieć tą samą kase z tego Smile
Tak mi to wytłumaczyli na takie samo pytanie zadane bezpośrednio.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 9 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama